Mike Lavallee – ugnies valdovas

Greičiausiai jau esate susipažine su aerografijos darbais, kur yra pavaizduotas realistiška ugnis, arba žiūrėjote laidas apie tiuningą per Discovery Chanel, kur dalyvavo Mike? Aerografijos pasaulyje Mike Lavallee vadina ugnies valdovu. Jis sukūrė unikalią piešimo techniką vaizduojant ugnį, ar jos tekstūrą: realistiškas, detalus darbas, atrodo, kad ugnis žėruoja ir iš tikrųjų liepsnoja, norisi ją paliesti. Dailininkui kelyje į meistriškumą teko patirti visko, tačiau geri žmonės, bendri dideli projektai vedė į karjeros aukštumas ir jam iš tikrųjų sekėsi! 

Kaip Mike įsimylėjo į aerografiją

Mike Lavallee gimė 1959 m. gegužės 30 d. Brooklyn, NY. Mažasis Mike nupiešė elnią savo tėvui, kuris pamatęspiešinį labai palaikė sūnų ir pasakė, kad norėtų kas Mike pieštų ir toliau. Tačiau pradėjęs lankyti mokyklą, Mike stengėsi privilioti įvairios sporto mokyklos, kadangi jo smulkus kūno sudėjimas traukė dėmesį akrobatikos ir lengvosios atletikos trenerių. M. Lavallee net svajojo apie Olimpines žaidynes, bet viskas apsivertė aukštyn kojom, kada sutiko Bob Salisbury – vietinį menininką, kuriam Mike parodė savo darbus. Tuo metu būsimasaerografijos ir pinstraipingo meistras, piešdavo gamtą ir gyvūniją spalvotais pieštukais arba guašu, akvarelė. Mike laiko Bob Salisbury savo pagrindiniu įkvepėju, jis labai motyvavo Mike piešti ir judėti meno link, dėka Bob’ui, Mike patikėjo savo jėgomis, patikėjo savo talentu ir nusprendė tapti dailininku. Jis jungėsi prie įvairių vietinių meno projektų, vienas iš pirmųjų darbų buvo socialinė reklama ant sienos (freska), kuris traukė žurnalistų dėmesį ir pateko į laikraščius, kaip unikalus meno projektas. Mike toliau dalyvavo visuose įmanomose konkursuose, laimėdavo ir pralaimėdavo, ir baigęs mokyklą svajojo studijuoti komercinį meną. Tačiau tėvas buvo prieš, ir liepė sūnui eiti link tikro meno, be melo. Tada Mike nuėjo aplankyti Bostono meno mokyklą, per atvirų durų dienas Mike susižavėjo mokykloje pristatytomis idėjomis, studijos programomis, pamatė daug meno instaliacijų, aplankė kelis seminarus, bet galutinį sprendimą studijuoti priėmė pamatęs pinstraipingą. Studijuodamas visas jėgas skyrėpiešimo lavinimui, technikai, tad pamiršo apie konkursus ir projektus, bet po kurio laiko, kai buvo užtikrintas, jis vėl grįžo. Vienas iš pirmųjų projektų buvo  pinstraipingu išpieštas visas furgonas. Tada (1980 m. ) Mike uždirbo 750 $ per 8 val. dailininkas didžiuojasi šiuo projektu, kadangi atliekant projektą, jis įsimylėjo į aerografją ir pinstraipingąmetė gamtos ir gyvūnų piešimą.  ir nusprendė iš to uždirbti pinigus.

Mike Lavallee – genijus

Vis daugiau užsakymų gaudavo dailininkas, jis tapo populiarus ir visi norėjo “meną nuo Mike Lavallee“. Vieną nuostabią dieną, meistrui atsibodo keisti pinstraipingo teptukus (naudojant įvairias formas), norint išvesti lygią ar vingiuotą liniją, ir užsakė, kad jam pagamintų „scroll“ formos teptuką, dėka kurios nepertraukiamai galima būtųišvesti liniją ar užsakovo vardą ant sunkesnių paviršių, tarkim šalmo. Na, žinoma, šie teptukai gaminami ir visiems kitiems, ir sėkmingai parduodami ir dabar, tik verta pabrėžti, kad iniciatoriumi buvo Mike LavalleeJ Be to Mike išpopuliarėjo savo stiliumi, kurį pavadino „pic-striping“, kuriame sujungė pinstraipingą ir aerografiją, taip ji vienas iš pirmųjų, kuris tai padarė.

„1999 metais įkūrė savo aerografijos studiją „Killer Paint“

Mike Lavallee – keliaujantis dailininkas

Kai jo verslas ėmė sėkmingai vystytis, jam atsibodo sėdėti vienoje vietoje, tad nusprendė keliauti po savo šalį ir rodyti visiems savo meistriškumą. Deja, jo kelionės atsižvelgė į jo asmeninį gyvenimą, jis skyrėsi 2 kartus, ir galų gale užsivedė sau šunį vardo Coco, dailininkas sako, kad šuo – geriausias jo draugas, niekada neišduos, nesišaipys bei visada liks šalia. Taigi, meistras keliaudavo nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Apkeliavo visas JAV, sutiko daug žmonių. Geriausi jo klientai kelionėse – baikeriai. Kurie visada jį rasdavo, ir prašydavo nusipiešti ko ant odinių striukių, motociklų ar savo kūno. Mike džiaugiasi, kad užsakovai pasitiki jo, ir jo darbu, kad patiki brangiausius daiktus, vieną kartą jam patikėjo dviratį už 25 000 $. Dabar dailininkas svajoja apsistoti vienoje vietoje ir grįžti prie gamtos ir gyvūnijos piešimo, piešti savo malonumui.

„Mike Lavallee kuria naują projektą ir galvoja įrengti aerografijos studiją ant ratų, su geru apšvietimu, ir dažymo kamerą. Ar jam tai pavyks parodys laikasJ“

„Tuo metu, kai Mike nekeliauja, jis savo dienas praleidžia darant sunkesnius, daugiau laiko reikalaujančius užsakymus savo mylimoje dažymo kameroje, su įrengta stereo sistema, geru apšvietimu. Be to joje galima pamatyti paprastų ar įžymių klientų autografus iš viso pasaulio, nes Mike juos kolekcionuoja ir visada prašo ką nors parašyti atminimui“

Ryšiai ir projektai

Kaip jau minėjau, Mike Lavallee aktyvus įvairiausių projektų dalyvis. Vieną dieną kelias suvedė jį su Chip Foose iriš populiarino Mike auto tiuningo srityje. O bendri darbai su Jesse James iš West Coast Choper nuvedė nuvedė Mike į televiziją, kur laida „Monster Garage“ per Discovery davė jam didelę patirtį. O Chip Foose – gerasis dėdė, kuris kartu su juo pradėjo galvoti ties ugnies piešimo technikos. Mike joje naudoja daug bazinių ir candykoncentratų spalvų, be to sukūręs savo šablonus, kuriuos parduoda Iwata Medea, ir eiliškumas šios technikos yra gan sudėtingas, o pasimokyti True fire technikos (taip Mike ją pavadinęs), galite žiurint jo DVD įrašus. Po „MonsterGarage“ Mike ėmė dažnai kviesti įvairios televizijos laidos, jis dalyvavo TLC kanalo laidose „Overhaulin“ ir „Rides“, šios laidos iš populiarino jo techniką True Fire.

„Mike Lavallee piešimo lavinimui, aerografijai ir pinstraipingui skyrė virš 25 m. ir padarė juos savo vieninteliu pragyvenimo šaltiniu. Iškeliavo išilgai ir skersai JAV, sutiko daug gerų žmonių, motyvavo juos, tiesė pagalbos ranką, ir įkvėpė. Žodis nuo Mike „…su savo šunimi daug keliauju, tad jeigu kartais mane sutiksite, nebijokite prieitiir ištarti „Laba“, jeigu tu žinai mane, reiškias mus sieja kažkas bendro…“