Valom aerografą. I dalis.

Aerografijoje svarbu ne tik atlikimo technika, bet ir instrumentų priežiūra. Ši kartą apie aerografo valymą.

Pirmiausia – aerografo valymas yra dviejų tipų: pirmas – valymas po kiekvieno piešimo, antras – valymas po kiekvieno dažų keitimo. Tai priklauso kokius dažus naudojate:

1. Jeigu naudojate “stipresnius” dažus: autoemalis, nitrolakas, akrilas (visi, kurie skiedžiami skiedikliu) aerografą geriausia praplauti kaskart keičiant dažų spalvą (praplauti, prapusti aerografą skiedikliu). Jeigu naudojate “silpnesnius” dažus: akvarelę, guašą, tušą ir kitus dažus, kurie skiedžiami vandeniu, aerografą galima valyti tik baigus darbą skiedikliu,o keičiant spalvą, tiesiog prapusti skiedikliu.

2. Svarbu žinoti, kad purškiant, nesvarbu dažai “stipresni” ar “silpnesni”, keičiant jų spalvą iš šviesios į tamsią, (tarkim iš geltonos į tamsiai mėlyną) dažai tiesiog susimaišo ir spalva nesigauna tokia, kokios tikėjotės. Tad jeigu keičiat spalvą iš šviesios į tamsią ir atvirkščiai, arba tiesiog keičiate dažų spalvą į tą, kurį stipriai keičia pirmos spalvos kontrastą, geriausia aerografą praplauti pilnai vandeniu arba skiedikliu (priklauso vėl gi, nuo dažų tipo).

3. Jeigu ilgą laiką purškiant neplaunate aerografą ir jis pradėjo strigti ir leisti keistas dažų sroves laikas jį pilnai išardyti ir pilnai praplauti.

4. SVARBU visada po kiekvieno darbo su aerografu, instrumentą reikia pilnai išplauti. Likę dažai tiesiog išdžius aerografo viduje, jį užkimš ir sugadins.  Praplauti reikia skiedikliu arba vandeniu (viskas priklauso nuo dažų tipo) arba universaliu valikliu, kuris skirtas specialiai aerografo valymui. Svarbu kruopščiai ir atsargiai išvalyti aerografą nepažeidžiant jo detalių, ir sausai jį nuvalyti, kad nebeliktu jokios drėgmės.

©airbrush.lt