Pamoka: Skorpionas ant kapoto

Gražus skorpionas ar ne? Šioje pamokoje pasistengsiu paaiškinti jums, kaip jis atsidūrė ant šio kapoto.

 Prieš pradedant darbą reikia paruošti kapoto paviršių. Tam mes paimam scotch-braitą ir pilnai panaikinam blizgantį paviršių, kad jis taptu matinis. Tam galima panaudoti ir kitas priemones, kaip pvz.: šlifavimo mašinėlė su abrazyvu P800-1000 arba matuojančią 3M pasta. Paruošus kapotą nepamirškite jį nuriebalinti ir pradedam darbą!

Aerografijoje naudojama daug būdų kaip pernešti piešinį ant paviršiaus, bet čia naudosim šį: piešinio perkėlimo naudojant trafaretą ir tolimesniu jo detalizavimu, bei naudojant “laisvą ranką” (“freehand”) techniką.  Freehand yra kai jus paprasčiausia paimate aerografą ir iš karto nupiešiate piešinį. O į darbą su trafaretais įeina to trafareto paruošimas iš karto su reikiamais dydžiais (koks jis ir bus), perkeliamas ant paviršiaus. Tai gali būti daroma tokiame grafiniame redaktoriuje kaip Photoshop, veliau paruošiant spausdinimui Corel Draw programoje arba naudojant kitas programas. Trafaretas padeda sukomponuoti būsimą vaizdą ant paviršiaus taip pat, kaip jis yra sukomponuotas paruoštame makete (eskize).  Faktiškai padaryti kopiją. Bet negalvokite, kad trafaretas už jus padarys visą darbą. Dauguma galvoja, kad užteks užpurkšti piešinį per trafaretus ir Voila, aerografija užbaigta, bet jie klysta. Piešti reikia mokėti, nes po trafaretu piešinyje reikia tobulinti labai daug ką.

 Pradedam:

1. Paimam baltus dažus, iš skiedžiam su dažams skirtu skiedikliu (arba dažai gali būti jau paruošti darbui su aerografu ir būtinybė juos skiesti yra tik tada, kada reikia išgauti labiau permatomą spalvą), įpilame į aerografą ir pradedam piešti. Išpiešiam kiekvieną smulkmeną nuo būsimų įbrėžimų iki skylių ir kitokių detalių. Šviesias vietas išryškiname labiau, tamsias vietas bei šešėlius – mažiau. Žodžiu viskas kaip ant popieriaus pieštuku, tik čia popierius yra juodas, o pieštukas – baltas.

2. Tęsiame dirbti balta spalva nepamirštant, kad reikia nupiešti viską nuo…iki. Periodiškai nuvalome lipnią antistatinę servetėlę dulkes. Užbaigus darbą su balta spalva, taip pat nuvalome paviršių servetėle bei nuriebaliname (tai padės nuvalyti ir dulkes  nuo dažų).

3. Toliau paimame žydrą bei ryškiai mėlyna spalvas. Iš skiedžiame, kad dengimas būtų minimalus ir jie taptu dar labiau permatomi. Lengvai užpurškiam pirmą  žydrą ir paskui mėlyną spalvas, kad gautųsi kaip ant nuotraukos.

4. Atėjo raudonos spalvos eilė, ji mums reikalinga nuspalvinti vietą aplink skorpioną, kad žiūrėtųsi dar fantastiškiau. Šią spalvą iš skiedžiame kaip ir ankstesnes. Purškiame ją intensyviau, net užeidami ant pačio skorpiono bei metalo, kad išgauti raudoną atspalvį, atspindį bei “blikus” ant aplinkinių paviršių.

5. Įpilame į aerorgafą geltoną spalvą, ten pat ir porą lašelių baltos spalvos, kad prislopinti geltoną spalvą. Suplakame ir purškiame tiesiai ant skorpiono, kaip parodyta nuotraukoje.

6. Tada prie geltonos pridedame porą lašelių raudonos, kad išgauti oranžinę. Švelniai priduodame skorpionui bendrą toną, tamsiuose vietose išryškiname spalvą labiau, bendrai priduodame formą bei apimtį. Nepamirštame taip pat nupiešti būsimų rūdžių dėmes.

7. Sumaišome raudoną, mėlyną bei truputį baltos, kad gauti violetinę spalvą. Užpurškiame ant uodegos bei kūno, kojas neliečiame.

8. Po to, kai užpurškiame pagrindines spalvas, paimame juodą ir oranžinę, sumaišom juos, kad išgauti rudą (beveik juodą) spalvą, iš skiedžiame iki permatomumo. Pradedame detalizuoti skorpioną, sukuriame apimtį, pridedame šešėlius, išryškiname įbrėžimus, duobes, skyles ir visą kitą. Ta pačia spalva sujungiame piešinio ir kapoto kraštus, kad jie susilietų, taptų vientisi.

9. Toliau iš skiedžiame baltą spalvą, kad jis taptų labai permatomas ir ryškiname ją pačias ryškiausias piešinio vietas. Tik darome tai atsargiai, kadangi galima per stipriai atitraukti trigerį, ir srovė nuvalys ankstesnius dažų sluoksnius.

10. Toliau ant nupieštos baltos dar kartą užpurškiame visas spalvas, kurios buvo naudojamas iki to.

Štai ir viskas, liko tik padengti laku ir nupoliruoti.

40