Pamoka nuo Mike Lavallee

mike

 

Pamoka nuo Mike Lavallee: Kaukolių piešimas su trafareto panaudojimu.

Originalaus teksto autorius: Mike Lavallee

Išversta: airbrush.lt

 Piešime naudoti trafaretai: Artool Boneheadz Cranium “EIGHT 8 DEAD”, Artool True Fire 2 Second Degree Burn, TEXTURE FX, FH 6 Super Shield

 

Panaudotas aerografas: Iwata Custom Micron CM-B

Aš mačiau daug žmonių, kurie naudojo kaukolių trafaretus, ir darė tai neteisingai, per daug purškė aerografu, ir tai nepriartino jų prie tikslo. O didžiausia klaida, kad jie tiesiog apipurškia aplink trafaretą kartą kitą ir sako, kad jų darbas yra baigtas… NE!

Šioje pamokoje aš parodysiu jums, kaip trafaretų dėka galima išgauti realistines žmogaus kaukoles, o piešime ant motociklo sparno. Beje, parodyta technika gali būti panaudota ne tik su pristatytais trafaretais, o ir su visais kitais. Juk niekada nepritruks šaunių kaukolių! 🙂

Šiame darbe vyrauja daug tamsių, niurių kaukolių, nudažytų žaliai.

Taipogi jie turi būti “įaugę” į medžio šakas ir skleisti vaiduokliškus dūmus. Mano pasirinktas trafaretas kuo puikiausiai tiko anatomiškai taisingiems kaukolėms pavaizduoti.

Jūs galite atskirti kaukoles vieną nuo kitos, arba palikti juos kartu, priklauso nuo norimo rezultato. Aš nusprendžiau palikti juos kartu, nes jie tobulai tiko prie motociklo dažomo sparno apatinės dalies. Apie tai reikia pagalvoti dar pirmame darbo etape, darant eskizą. Gerai, pradėkim įdomiausią dalį.

01

Nuotrauka 1: Jūs galite matyti, kaip aš pritaikiau trafaretą aplink sparną.

02

Nuotrauka 2: Toliau aš apipurškiau trafaretą aplink plonu sluoksniu, juodos spalvos dažais. Tai aš padariau tam, kad matyti, kur man piešti kitą dažų spalvą, šis etapas daromas tik kaip pagalbinis tolimesniam darbui.

03

Nuotrauka 3: Matote, kaip yra pernešamas trafaretas ant paviršiaus, ir tolimesniame etape galima dirbti nenaudojant jo.

04

Nuotrauka 4: Dabar prasideda pats įdomumas! Aš pasidariau mišinį iš žalių ir baltų dažų, ir apipurškiau didesnį plotą kaukolių, suteikdamas jiems formas ir apimtį kaukolės viršuje, žandikauliui, skruostams ir antakiams. Taip pat galima pamatyti, kur aš pašviesinau kelias detales, panaudojant daugiau spalvos sluoksnių (piešiant su permatomais dažais. Taip pat galima tą atlikti šviesesniais dažais). Nepergyvenkit, jei truputį dažų pateko ant “juodos zonos”, kurią neseniai nupiešiau, nes prie to mes grįšime vėliau. Taip pat užpurškiau truputį dažų ant fono, šalia kelių kaukolių. Penktoje nuotraukoje jus pamatysite kodėl.

[ Pastaba: štai šitas etapas, kur paprastai matau žmones paliekančius jų kaukoles, nupieštas naudojant trafaretus. Palaukite, ir pamatysite kaip iš tikrųjų jus galite juos nupiešti! ]

05

Nuotrauka 5: Taigi matote, kaip aš atitaikiau kaukolės trafaretą ir nupieštą juodais dažais kaukolę. Aš uždėjau truputį juodų dažų į aerografą ir apipurškiau trafaretą vėl, kaip dariau tai antroje nuotraukoje, bet šį kartą patamsinau kaukuolės vidines dalis: akies skyles, nosies skyles ir nedaug  aplink linijas, kurios žymi dantis. Taip pat apipurškiau nedidelį plotą aplink kaukolę. Tai padariau tam, kad šviesios vietos labiau išryškėtų. Jeigu jus norite, kad kaukolė atrodytų lyg šešėlyje, padarykite atvirkščiai: nudažykite tą plotą tamsiai, ir užpurškite šviesią spalvą palei perimetrą.

06

Nuotrauka 6: Štai ir rezultatas. Jau atrodo visai neblogai, bet dar reikia atlikti nemažai darbo, kad kaokolės atrodyti realistiškiau!

07

Nuotrauka 7: Nauduojant iš skiestą baltą spalvą aš pridedu dar šviesesnių dėmių. Čia panaudojau dar vieną trafaretą sukurtą autoriaus Andrea Mistretta: “FH 6 Super Shield”. Aš mėgstu žaisti su šviesa ir šešėliais, kad priduoti formą ir apimtį. Visada galvokite apie šviesos šaltinį, jeigu  šviesa ateina iš viršūtinės kairės pusės (mano pasirinktas šiam darbui), tada šešėliai turi būti apatinėje dešinėje pusėje. Atminkite, kad dėti šešėlius su lyg forma, kurį meta tuos šešėlius. Tai labia padidins darbo realistiškumą. Tas pats priklauso ir šviesai. Vienas dalykas, kurį aš mėgstu, tai uždėti kelis šviesius taškus ant kaukolių, kad atrodytų lyg jie yra poleruoti. Skirkite savo laiko ir tam efektui. Kuo daugiau laiko ir dėmesio skiriama darbui, tuo realistiškiau jis atrodys.

08

Nuotrauka 8: Čia aš parodau aukščiau paminėtą rezultatą.

09

Nuotrauka 9: Atsimenat tas lengvai nudažytas juodai detales, kurias nudažėm per trafaretą? Dabar pats laikas juos užbaigti. Grįškite prie jūsų juodos spalvos ir laisva ranka (angl. Free hand – technika, kada paišoma aerografu, nenaudojant jokių pagalbinių trafaretų) apipieškite dantų kontūrus, nosės , akių įtrūkimus ir t.t. Paryškinkite žandikaulio vietą, kur jis nueina po kaukole. Taip pat aš paryškinau šešėlius naudojant trafaretą, parinkdamas jo tinkamiausią formą prie piešinio formų.

10

Nuotrauka 10: Štai kelios detalės apie kurias aš minėjau.

11

Nuotrauka 11: Dabar aš noriu pradėti foną aplink kaukoles. Aš uždedu trafaretą atgal ir užpurškiu žaliais-baltais užmaišytais dažais aplink, kur kaukoles yra tamsesnės. Būkite atsargūs, neužpuškite dažų į trafareto vidines dalis, kaip akis ar dantis, kitaip turėsite grįžti prie ankstesniųjų darbo žingsniu ir kartoti iš naujo. Tai privers kaukoles “iššokti” iš fono.

12

Nuotrauka 12: Dabar, kada aš užbaigiau ankstesnį žingsnį, kitas žingsnis, kurį aš atliksiu bus dantų ir kaukolių įtrukimų paryškinimas, naudojant tą pačią spalvą, kurį yra aerografe, tik įpilus dar kelis lašus baltų dažų.

13

Nuotrauka 13: Aš patenkintas, kaip dabar atrodo kaukolės, ir pereinu prie medžio šaknų piešimo. Pradėjau su juodais dažais. Norėjau pavaizduoti šaknis, lyg jos augtų aplink ir skersai per kaukoles. Šiame žingsnyje kaukolės man primena klaikias bulves =). Tada aš pridėjau šešėlius, krentančius nuo šaknų ant kaukolių. Šešėliai turėtų atsigulti ant kaukolių panašių stiliuni, kaip atliktas visas piešinys. Šešėliai krintantis nuo šaknų, kurie yra arčiau kaukolių skirsis nuo tų, kurie yra atokiau (manau jus jau tai žinote). Pridėjau kaukolėms truputį tekstūros, panaudojant Gerald Mendezrio  TEXTURE FX trafaretus, (manau šitie daikčiukai yra iš serijos TURĖTI PRIVALOMA, kiekvienam save gerbenčiam aerografijos meistrui.)

14

Nuotrauka 14: Kitam žingsniui – žalia bei balta spalvos, kad priduoti šakoms tekstūros ir šviesos. Turėkite omenyje, kad jie turi mesti šešėlius vietose, kur susipina, ir kur susiliečia su kaukolėms. Kad išgauti detalesnį darbą aš nauduoju mano patikimą aerografą Iwata Micron B, kurį įkomplektavau firminį Iwata Pistol-Grip filtru (nufiltruoja vandenį iš oro) ir jų naują oro srovės reguliatorių MAC Valve.

15

Nuotrauka 15: Dabar turiu piešiniui priduoti atmosferos, tam aš naudoju savo Artool True Fire 2 Second Degree Burn trafaretą kartu su anksčiau naudotą žalią ir baltą sumaišytą spalvą. Paišant dūmus, įsidemėkite, kad jie derėtų su pagrindiniu piešiniu, lyg apeinant elementus, kaip mūsų atveju – kaukoles. Vienas iš dalykų, kuriuos aš ketinau padaryti, kad dūmai rūgtų iš akių skylių, nosies ar  tarp dantų.

16

Nuotrauka 16: Dabar viskas atrodo labia neblogai! Kitas dalykas, kurį padariau – visą darbą padengiau porą sluoksnių žaliais Candy dažais. Aš padariau žalios spalvos atspalvį panaudojant HOK žalius permatomus dažus su keliais juodos spalvos lašais, kad spalva atitiktų piešinio tematiką. Tada aš purškiau dažus ant darbo, kol negavau tos spalvos, kurią aš norėjau.

17

Nuotrauka 17: Tokioms vietoms, kaip šviesa ant kaulų ir dūmai, aš pridaviau daugiau baltumo, panaudojant iš skiestą baltą spalvą.

18

Nuotrauka 18: Toliau uždėjau lengvą sluoksnį Candy žalios spalvos į tas vietas, kurias ką tik nudažiau baltai, kad jie atrodytų šviesiai žali ir vualia… BAIGTA! Aš pilnai patenkintas savo atliktu darbu. Naudojant trafaretus, to darbo atlikimas užėmė daug mažiau laiko, nei viskas būtų daroma tik freehand techniką. Juk taip viskas paprasčiau: uždengiant, apipurškiant ir pradedant detalizuoti. Patarimas: kad išgauti veidrodinį kaukolės atspindį, tiesiog apverskite trafaretą J Tai galima padaryti, jai jums reikia išgauti vienodas kaukoles ant įvairių jūsų projekto pusių, pvz.: motociklo sparnu.

19

Nuotrauka 19: Štai užbaigtas darbas su kaukolėms.