Pagrindinės aerografijos taisyklės pradedantiesiems. 2 dalis

Apie dažymą

  • Kuo didesnės koncentracijos dažai, tuo dedamas sluoksnis bus mažiau permatomas. Tačiau per didelė koncentracija suteikia dažų sluoksniui šiurkštumą, jis tampa pernelyg matinis, gali atsirasti įtrūkimai.
  • Reguliuoti dažų sluoksnių permatomumą galima reguliuoti tiek kompresoriumi (oro slėgiu), tiek paprastai keičiant aerografo atsumą nuo dažomo paviršiaus.
  • Aerografą geriausia laikyti 90° kampu, kadangi laikant aštresniu kampu, yra tikimybė, kad aerografas ims purkšti dažus netinkamu kampu.

 

  • Purškiant nelaikykite aerografo vienoje vietoje, visada stenkitės aerografu lyg „tapyti“, dažus tolygiai paskirstyti po paviršių, ilgai neužlaikant jo vienoje vietoje, antraip susidarys dažų perteklius dažome paviršiuje, gali atsirasti dažų nutekėjimų, arba piešinyje atsiras „dėmės“.

I. Pradėkite purkšti orą paspaudus aerografo trigerį žemyn.

II. Į paleistą oro srovę paleiskite dažus, atlenkdami trigerį atgal.

III. Nustokite paduoti dažus atlenkdami trigerį į priekį, tik nustojus bėgti dažams nustokite paduoti oro srovę.

  • Geriausia darbą pradėti piešti šviesiais dažais, nes uždengti tamsią spalvą su šviesia yra gan sudėtinga. Jeigu ketinate piešti šviesu objektą  ant tamsaus fono per trafaretą (tarkim geltonas ornamentas ant tamsiai žalio fono), papurškite iš pradžių balta spalva, duokite ornamentui balta pagrindą, o tada – geltona. Antraip geltona ant tamsaus žalio fono virs ruda. Apskritai, aerografijoje ant visų tamsių paviršių visada yra dedamas baltos spalvos dažų pagrindas, ir tik tada imama piešti kitas spalvas.

Apie aerografus

  • Svarbu žinoti savo aerografo sudedamasias dalis, mokėti jį išardyti ir surinkti atgal, to reikia valant aerografą.
  • Valykite aerografą kas kart keičiant dažų spalva, prapukškite vandeniu arba skiedikliu, o užbaigiant darbą, visada kruopščiai išvalykite visą aerografą. Rūpinkitės savo darebo įrankiu!
  • Niekada nepalikite aerografą bet kur, netrankykite jo ir nemeskite, laikykite jį specialiame laikyklije, antraip aerografas gali nukristi ir pažeisti svarbiausius gyvybės dalis: adata ir purkštuką (nozzle).
  • NEIKADA nenaudokite aerografui sutepti WD 40!  Šis produktas sunaikins vidines aerografo gumines tarpines, o taip pat išės apsauginiu padengimus.

Ir žinoma svarbiausia: tona perskaitytos teorijos nueis per niek, jeigu Jūs nesiimsite iš karto praktikos. Imkite įjunkite kompresoriu, prijunkite aerografą ir bandykite piešti. Iš pradžių nerangios linijos, su laiku taps šedevrais.

Patirtis – geriausias Jūsų mokytojas, visada dalinkitės patirtimi su kitais, tai praplės ir pagilins žinias, o taip pat išmoksite ką nors naujo.