Kontaktai:

info@airbrush.lt


8 February 2013

Komentarai:

Off
 February 8, 2013
 Off

Klaidos – tiltas tarp patirties ir išminties.

Phillis Terus

 

Kiekvienas aerografistas piešdamas mokosi iš savo klaidų ir sprendžia iškylusias problemas, ir kiekvienas turi savo taisyklių ir aerografijos paslapčių. Džiugu, kad daugelis profesionalų dalinasi patirtimi, duodami galimybes greičiau išmokti “pukšti” pradedantiesiems.

Taigi po to, kai tu apsisprendei dėl aerografo, oro kompresoriaus, išsiaiškinai su dažais, kurie labiausiai tinka, ir visą tai įsigyjai, galima pradėti piešti. Žinok, kad tavęs laukia: nusivylimas pirmu darbu, daug klaidų ir klausimų, problemų ir sunkumų, bet taip pat žinok, kad kantrybė ir kruopštus darbas atneš labai gerų rezultatų. Taigi, pradėkime pirmiausia nuo:

 1. APSAUGA

 Naudojant toksiškus dažus (metanas, nitro, arba lakas), būtinai reikia dėvėti apsauginę veido kaukę (resperatorius su filtrais), o jeigu dažai yra vandens pagrindu, užteks dėvėti vienkartinę veido kaukę. Atmink, kad visi dažai (netgi vandens pagrindu) yra pavojingi sveikatai, ypač kvėpavimo takams: purškiant dažų dulkės išsiskleidžia aplinkui, ir be kaukės tu tiesiogiai juos įkvėpi, dirbant ilgą laiką, tai gali baigtis ligoninėje arba mirtimi. Pasirūpink ir tais, kurie yra šalia tavęs, tegu jie irgi dėvi apsaugines kaukes. Taip pat svarbu prieš perkant dažus, iššsiaiškinti ar jie neturi pavojingų pigmentų: cinko, kadmio ar švino – jie labai pavojingi įkvėpus. Uretanas, lakai ir automob. dažai yra pavojingi ne tik kvėpavimo sistemai, bet ir odai, ir gali sukelti stiprią alerginę reakciją, tad svarbu dėvėti apsaugines pirštines, ir spec. dažymui skirtus darbo drabužius.

 Dėvėk apsauginius drabužius ir kaukes.

 2. DAŽAI/SKIEDIKLIAI

 Kokius dažus naudosi priklauso nuo dažomo paviršiaus. Akriliniai dažai daug greičiau džiūsta, kai susimaišo su oru, ir dažnai, tai atsitinka aerografo viduje, kad šito išvengti, akrilą galima skiesti ir dažniau valyti aerografo adatą ir tūtą. O, tarkim, akvareliniai dažai yra labai skiesti ir tinka piešti tik ant popierinio paviršiaus, kaip akriliniai labiau tinka dažyti ant drobės, medžio, grunto, nors, žinoma, priklauso nuo akriliniu dažų tipo piešiamo paviršiaus. Jei ketini piešti akrilu, nepamiršk jo išsksiesti vandeniu arba degtine, kokį skiediklį pasirinkti vėl gi priklauso nuo akrilo pagrindo tipo.

 3. PAVIRŠIUS

 Turi aerografą, prijungei jį prie kompresoriaus ir pasiruošęs? Neskubėk, pirmiausia reiktų paviršių padengti gruntu. Jis padės geriau dažams prisitvirtinti. Atminkite, kad kiekvienam paviršiui ir dažų tipui reikalingas skirtingas gruntas, tarkim piešiant ant plastiko ar metalo, puikiai tinka automobilinis gruntas, tau tinkamą turi  parinkti prof. pardavėjas.

Kartais piešiant, paviršius vis tiek matosi pro dažus, arba reikai uždažyti įbrėžimus, tad tenka dėti kelis sluoksnius, vieni rekomenduoja į dažus įmaišyti spec. dažų bazę, kuris storina dažų konsistenciją, bet tada dažai tampa mažiau išskiesti, ir gali užkimšti aerografą, tad geros kokybės laukti nereikėtų. Arba dar variantas – kai naudojate tirštesnius/mažiau išskiestus dažus, sumažinkite oro srovės slėgį. O geriausia bandyti įvairiausius dažų konstitencijos ir oro slėgio variantus, parinksite sau tinkamiausią, ir piešinio kokybė tuomet neturėtų nukentėti.Comments are closed.