Kontaktai:

info@airbrush.lt


5 August 2011

Komentarai:

Off
 August 5, 2011
 Off
Kategorija: Pamokos / patarimai

Turbūt daugelis, kas matė gerus aerografijos darbus, pagalvojo, ir kaip, taip įmanoma piešt, ar aš sugebėčiau? Nuo ko reikia pradėti?…

Šiame straipsnyje papasakosiu apie pačius pagrindus.

Pirma: reikia išsiaiškint, ar jus tikrai to norite, nes pradžioje reikės pakloti porą šimtą litų, nes Lietuvoje aerografijos mokyklų nėra, ir niekas neišnuomos savo įrenginių, nebent turite, kokį pažįstamą, užsiėmanti aerografija, arba važiuoti į kitą šalį, kur yra aerografijos mokykla, ir ten jau praeit parengiamąjį kursą, aišku, tai kainuos daug brangiau, net iki keliu tūkstančių litų,  ir reikia žinoti tos šalies kalbą. Tad jei nusprendėte pradėti pats, grėbkite pinigėlius, ir važiuokite po parduotuves. Parduotuvėse reiks ieškoti: kompresoriaus, sujungimo žarnos, aerografo ir dažų, už viską jus išleisite apie 400-500lt (smulkiau apie visus tuos įrenginius bus papasakota kitose straipsniuose), o pradžiai galiu patarti, kad  nereikia pirkt iškarto visko pačio brangiausio, nes dar gali būti, kad viskas tik rinks dulkes sandėlio kampe.

Bet jei tvirtai įsitikin, kad jums to reikia, geriau iškarto imti kompresoriu su resiveriu (tai bakelis, kuriame susikaupia suspaustas oras), tokie kompresoriai yra geresni, nes oro srovė yra pastovi, ir elektros sunaudojimas eina tik tada, kada resiveris pildomas oru. Sujungimo žarna raikalinga, kad sujungti kompresoriu su aerografu, bet čia gali būti niuansų, nes ne visada tie sujungimai sutampa, tada reikės papildomai nupirkt reikiama sujungimą.

Dėl aerografo pasirinkimo, tai čia turi būti atskiras straipsnis, bet iškarto imkit nebrangu dvigubo veikimo (double action) aerografą, su tokiu galima reguliuoti oro srovę ir dažų pateikimą atskirai, tai padės išgauti daugiau įdomesnių niuansų piešiant.

Kaip reikia laikyti aerografą? Jis laikomas panašiai kaip parkeris, bet, geriau pažiūrėkite į nuotraukas =].

Dėl dažų, tai pradžiai tiks bet kurie skysti dažai, tokie kaip tušas, arba akrilas/guašas/akvarėlė skiesti vandeniu. Ant automobilių piešti jau nauduojami kiti dažai, skiedžiami specialiais skiedikliais ar tirpikliais, čia jau yra professionalių niuansų, piešt ant paprasto metalo gabalo užteks ir nitroemalinių dažų, ar bet kurių kitų, nupirktų automobilių dažų parduotuvėje, ir 646 skiediklio. SVARBU piešiant tokiais dažais reikia apsisaugot: rasperatoriumi ir guminėm pirštinėms, nes tie dažai yra toksiški, ir įkvėpus gali sukelt kvėpavimo takų sutrikimą, o patekus ant odos, juos bus sunku nuplaut, ir dar ten visokios alerginės reakcijos, žodžiu, nesakykite, kad as jus neįspėjau :). Dar piešimui su aerografu yra sukurta nemažai specialių dažų, skirtų šiam reikalui, jie yra netoksiški, neturi kvapo, gerai dengia paviršių, ir tinka aerografijaj ant automobilių, tokiu dažų minusas yra tik tas, kad Lietuvoje juos labai sunkiai gaut, ir kainuoja jie kelis kart daugiau už paprastus automobilinius dažus.

Dar svarbus momentas: jei naudosite tuos dažus, skiedžiamus skiedikliais, patalpos turi būti gerai vedinamos, arba iš vis geriau lauke mokytis aerografijos, tai jai tik lauke vasara, ar kai šiltas pavasaris=] jei žvelgt į netolimą ateitį, ir jus nuspręsit savo sukurta darbą padengti laku, tai nenaudokite šiam tikslui aerografo, nes lakas gali jį sugadinti (nebent tas aerografas senas, ir jums jo negaila), tam yra skirti taip vadinami pulevizatoriai/dažymo pistoletai. Grįžtant prie aerografų ir lakų, aš esu dengęs laku smulkias detales iš seno aerografo, bet poto iš karto reikia ji praplaut dideliu kiekiu tirpiklio, nes lakas sumaišytas su kietikliu gana greit džiūsta.

Tiek apie pagrindus. Svarbiausia reikia mokytis ir mokytis, tik tada jus pasieksite gerų rezultatų. Jeigu jums dar yra klausimų, rašykite mums, ir laukite kitų straipsnių skirtų aerografijai.:) !SĖKMĖS JUMS!

©airbrush.ltComments are closed.