Kontaktai:

info@airbrush.lt


2 June 2011

Komentarai:

Off
 June 2, 2011
 Off

Aerografijos istorija imta skaičiuoti nuo 1876 m., kai  Francis EStanley nupiešė “purkštuku” žymiojo amerikiečių poeto Henry Wadsworth Longfellow portretą, kuris laikomas pirmuoju aerografijos darbu. O Francis EStanley sesuo (dailininkė ir fotografė) Emmons, Chansonette Stanley buvo apdovanota premija už profesionalią fotografiją ir už tai, kad savo meno darbuose naudojo “purkštuką”.

Dar viena versija, apie aerografijos istorijos pradžią: aerografija prasidėjo nuo siuvimo mašinėlių “Singer”, XVIII a., tuo laiku buvo populiaru jas “marginti”, tada dar teptukais ir pridedant aerografą. Šios ištapytos siuvimo mašinėlės įkvėpė Abner Peeler’į aerografo išradimui, 1879 m. aerografu nutapė keletą piešinių, kurie sužadino ypatingą susidomėjimą, ir pradėjo atsirasti naujai meno krypčiai. 1882 m. išradimas gavo patentą. Charles Burdick’o darbai su “oro teptuko” ir aerografo “trintuko” pagalba, 1893 m. dalyvavo Pasaulinėje parodoje “Kolumbija”,  bet darbai buvo atmesti, kadangi juos palaikė už fotonuotraukas.

Liberty Walkup ir jo žmona Phoebe naudojo aerografą retušuojant nuotraukas. Pirmoji paroda vyko 1882 m. fotonuotraukų konferencijoje Indianapolyje. 1884 m. aerografijos darbai buvo parodyti pasaulinėje parodoje Naujajame Orleane. Taip pat dažnai jie vykdavo į Čikagą, kur sparčiai vystėsi foto retušavimas. 1888 m. L. Walkup Ilinojuje atidarė keletą meno mokyklų, kur pagrinde mokė aerografijos meno. 1891 m. L. Walkup publikuoja žurnalą “Airbrush Journal”, kuris buvo skirtas aerografijos plėtrai skatinti. Aerografas tapo populiarus Čikagoje, ir ėmė plėstis kitose valstijose.

Esame minėje, kad aerografiją ilgą laiko nepripažino kaip meną, o Charles Burdick darbai buvo nuvertinti ir dėl to, kad jie buvo atlikti mechaniniu instrumentu. Karališkosios Meno Akademijos neigiamas požiūris į aerografiją ir joje naudojamą instrumentą turėjo įtakos tolesnei aerografijos plėtrai: dailininkai, menininkai, tapytojai nustojo naudoti aerografą, ir “oro teptukas” ėmė plisti gamyboje, nuotraukų retušavime ir reklamos gamyboje.Comments are closed.