XVIII–XIX a. – pirmieji žingsniai

Aerografijos istorija pradėta skaičiuoti nuo 1876 m., kai Francis E. Stanley nupiešė „purkštuku“ žymiojo amerikiečių poeto Henry Wadsworth Longfellow portretą, kuris laikomas pirmuoju aerografijos darbu. O Francis E. Stanley sesuo (dailininkė ir fotografė) Emmons Chansonette Stanley buvo net apdovanota premija už profesionalią fotografiją ir „purkštuko“ naudojimą savo meno darbuose.

Tačiau sklando dar viena versija dėl aerografijos pradžios. Kalbama, kad ši meno šaka galėjo prasidėti XVIII a. ir kilti nuo siuvimo mašinų „Singer“, kadangi tuo laikotarpiu buvo populiaru jas „marginti“ teptukais. Šios ištapytos siuvimo mašinėlės įkvėpė Abner Peeler’į išrasti aerografą. Jis 1879 m. aerografu nutapė keletą piešinių, kurie sužadino ypatingą susidomėjimą ir padėjo atsirasti naujai meno krypčiai. 1882 m. išradimas gavo patentą. Charles Burdick’o darbai, nutapyti „oro teptuku“ ir aerografo „trintuku“, 1893 m. dalyvavo pasaulinėje parodoje „Kolumbija“. Tačiau dideliam nusivylimui, darbai buvo atmesti, nes juos palaikė fotonuotraukomis.

Liberty Walkup ir jo žmona Phoebe aerografą naudojo retušuojant nuotraukas. Pirmoji jų paroda vyko 1882 m. fotonuotraukų konferencijoje Indianapolyje. 1884 m. aerografijos darbai buvo parodyti pasaulinėje parodoje Naujajame Orleane. Taip pat Libertyir Phoebe dažnai vykdavo į Čikagą, kur sparčiai vystėsi foto retušavimas. 1888 m. L. Walkup Ilinojuje atidarė keletą meno mokyklų, kur daugiausiai mokė aerografijos meno. 1891 m. L. Walkup publikavo žurnalą „Airbrush Journal“, kuris buvo skirtas aerografijos plėtrai skatinti. Tuo metu aerografas tapo populiarus Čikagoje ir ėmė plėstis kitose valstijose.

Kaip jau buvo minėta, ilgą laiką aerografija nebuvo laikoma menu, o Charles Burdick darbai buvo nuvertinami dėl jų atlikimo mechaniniu instrumentu. Karališkosios Meno Akademijos neigiamas požiūris į aerografiją ir joje naudojamą instrumentą turėjo įtakos tolesnei aerografijos plėtrai: dailininkai, menininkai, tapytojai nustojo naudoti aerografą, todėl „oro teptukas“ ėmė plisti gamyboje, nuotraukų retušavime ir reklamos gamyboje.