Kontaktai:

info@airbrush.lt


21 January 2012

Komentarai:

Off
 January 21, 2012
 Off

70 dešimt. XX a. tampa atspirties tašku, nuo kurio prasideda šiuolaikinis post siurrealizmas, harmoningai apjungęs mokslinę fantastiką ir meną. Ypatingą plėtrą įgauna būdas perduoti žmogaus slaptą ir pasąmoningą pasaulį, kurį įtakoja laikų kaitos ir tūkstantmečio artėjimas.

Reikia pažymėti keletą dailininkų, kurie 70 dešimt. buvo populiarūs ir naudojo aerografijos techniką. Vienas iš jų Andy Warhol – dailininkas, prodiuseris, dizaineris, rašytojas, kolekcionierius, žurnalų leidėjas, kino režisierius, kultinė asmenybė pop Art tėkmėje ir šiuolaikiniame mene. Žymusis jo Merlin Monro portretas pop Art stiliuje. Alan Jones, Peter Philips taip pat lyginosi su Andy Warhol, dauguma jų darbų buvo eksponuojamiGugenheimo muziejuje Niujorke, parodoje “Fotografijos įvaizdis” buvo pristatyti fotorealistiški darbai. Darbai vaizdavo įvairias sritis: interjero, gamtos, technikos vaizdai.

1972 m. Paryžiuje “Biennale” parodoje, kur buvo pristatytos visiškai naujos formos: hyper-realizmas – maksimaliai realizuotas realizmas:) Parodos tapo populiarios, vėliau vis dažniau buvo atliekamos parodos skirtos tik aerografijai.

JAV aerografijos “bumas” laikomas 6 dešimt., o Europoje – 8 dešimt.. Daug įvykių turėjo įtakos, kad aerografijos “bumas” prasidėjo taip vėlai (nors, geriau vėliau, nei niekada:): pirmiausia stiprios, monopolinės kompanijos esančios JAV ir neleidžiančias, kitoms mažesnėms kompanijoms vystytis tiek JAV, tiek Europoje, skeptiškas meno kritikų požiūris, nenoras pripažinti meno evoliuciją. 1980 m. Olas Wold išeina iš verslo pasaulio, o 1998 m. užsidaro ir “Thayer and Chandler”. Šie įvykiai įleidžią į aerografijos rinką šviežio oro, ir pradeda plėstis jau tarptautinės ir pasaulinės aerografijos kompanijos, viena iš tokių yra Paasche kompanija.

90 dešimt. ėmė rastis labiau ištobulintas aerografas, ėmė rastis nauji dažai, papildai; įvairūs priedai ir įrankiai, padedantys darbe su aerografu; įvairūs aerografo tipai, adatos ir pan. O svarbiausia ėmė kauptis patirtis, po kurios imta dalintis neįkainojama informaciją –  aerografas tampa pilnaverčiu instrumentu vaizduojamajame mene.

Dabar yra aerografų rinkiniai tiek profesionalams, tiek neprofesionalams (dabar kiekvienas gali pasirinkti pagal savo lygį ir poreikius). Dabar aerografija turi labai platų naudojimo spektrą: nuo automobilių iki žmogaus kūno. Ir tai, turim pažymėti –  MENAS, ilgą laiką kritiškai vertinamas aerografas, galutinai įsitvirtino meno pasaulyje.Comments are closed.