Kontaktai:

info@airbrush.lt


1 June 2011

Komentarai:

Off
 June 1, 2011
 Off
Kategorija: Aerografijos istorija

Niekur kitur, kaip Šiaurės Amerikoje, nebuvo ant tiek išplitusi ir pažengusi aerografija. Istoriniai šaltiniai rodo, kad aerografija po pasauli išplito iš JAV. Ten buvo oficialiai išduotas patentas aerografui (1876 m.), taip pat buvo nupieštas pirmasis portretas, buvo įsteigtos pirmosios meno mokyklos, kuriuose buvo apmokama aerografijos technikos, buvo ruošiamos pirmosios parodos skirtos “purkštukui”.

Į Europą šis menas atkeliavo maždaug  XX a. viduryje, o 2000 m. nedrąsiais žingsniais žengė ir  į Lietuvą, nors oficialių duomenų apie aerografijos Lietuvoje pradžią nėra. Keletą šaltinių mini, kad XIX a. menininkai būdami JAV ir susižavėję aerografijos darbais ir technika veždavo “oro teptuką” į Europą ir Rusiją, bet naudodavo ji tik savo reikmėm, nesistengdami jo išpopuliarinti savo šalyje.

Kyla klausimas, kam mes turime dėkoti, kad aerografija atsirado Lietuvoje? Ir kas pirmasis pradėjo jį populiarinti mūsų šalyje? Galbūt, kada nors ir Lietuvoje po kelerių dešimtmečių bus minimi asmenys, įdėję didelį indėlį į aerografiją Lietuvoje.

papildyta airbrush.ltŽymės: ,

Comments are closed.