Iš kur atėjo AEROGRAFIJA?

Šiaurės Amerikoje, kaip niekur kitur, buvo išplitusi ir pažengusi aerografija. Istoriniai šaltiniai rodo, kad aerografija po pasaulį paplito būtent iš JAV. Ten buvo oficialiai išduotas patentas aerografui (1876 m.), taip pat buvo nupieštas pirmasis portretas, įsteigtos pirmosios meno mokyklos, kuriuose buvo apmokoma aerografijos technikos, ruošiamos pirmosios parodos, skirtos „purkštukui“.

Į Europą šis menas atkeliavo maždaug XX a. viduryje, o 2000 m. nedrąsiais žingsniais žengė ir į Lietuvą, nors oficialių duomenų apie aerografijos pradžią Lietuvoje nėra. Kelėtame šaltinių minima, kad XIX a. menininkai, būdami JAV ir susižavėję aerografijos darbais ir technika, veždavosi „oro teptukus“ į Europą ir Rusiją, tačiau naudodavo juos tik savo reikmėms, nesistengdami jų išpopuliarinti savo šalyje.

Kyla klausimas, kam mes turime dėkoti, kad aerografija atsirado Lietuvoje? Ir kas pirmasis pradėjo ją populiarinti mūsų šalyje? Galbūt kada nors ir Lietuvoje po kelerių dešimtmečių bus minimi asmenys, įdėję didelį indėlį į aerografiją mūsų šalyje.

papildyta airbrush.lt