Kontaktai:

info@airbrush.lt


22 November 2012

Komentarai:

Off
 November 22, 2012
 Off

[ Dažnai pirmuoju aerografo išradėju laiko A. Peeler, tačiau klysta, kadangi A. Peeler tik patobulino F.E. Stanley išradimą ir užpatentavo jį aerografo vardu arba “airbrush” , kaip F.E. Stanley užpatentavo jį kaip “purkštuką” – “An Improvement to the Atomizer” ]

F.E Stanley (1849 06 01 – 1918 07 13) buvo amerikiečių verslininkas, su broliu dvyniu Freelan Oskaro Stanley (1849–1940) išrado nepertraukiama fotografijų plokščių dengimo procesą, ir įkūrė “Stanley Dry Plate Company” kompaniją, kurį savo produkciją parduodavo tokiai žinomai fotonuotraukų gamybos gigantui, kaip Eastman Kodak, kuri 1904 metais perėmė brolių kompaniją sau.

Tačiau F.E. Stanley labiausiai žinomas tapo, kai su broliu sukonstravo garinį automobilį 1897 m., dar vieną XX a. garinių automobilių išradimo karštligėje. Įkūrę kompaniją “Stanley Motor Carriage Company” gamino savo sukonstruotus automobilius, kurių pardavimai siekė iki 200 garinių automobilių į mėnesį, tais laikais, tai buvo didžiausi garinių automobilių pardavimai. Vėliau atidarė pirmąjį liuks klasės viešbutį (Stanley Hotel, 1903) Kolorado valstijoje,  vežiojo keleivius iš geležinkelio stoties iki viešbučio specialiu gariniu autobusiuku. Tai galima pavadinti automobilinio turizmo pradžia. Vėliau kompaniją pervadino į “Stanley Steamer” (kurį ir išpopuliarino brolius), ji veikė iki 1927 m., paskutinį automobilį jie pardavė 1930 metais. O žlugo kompanija dėl to, kad gariniai automobiliai tapo ne ekonomiški ir nekomfortiški.

Stanley Steamer automobiliai paliko pėdsaką istorijoje, yra įkurtas muziejus, kuriame eksponuojami geriausi Stanley Steamer automobiliai 1905, 1909, 1910, 1916 metų, F.E Stanley aerografu nutapyti portretai poeto Henry Wadsworth Longfellow, dar vieno poeto William Cullen Bryant ir jo mažosios dukters Blanche, ir svarbiausia galima pamatyti patį pirmąjį patentuotą aerografą. Dar viena brolių aistra buvo muzikiniai instrumentai. Jie gamindavo ir pelningai parduodavo smuikus, keletą jų galima pamatyti muziejuje.

Kaip F.E. Stanley šovė į galvą išrasti, sukurti, sukonstruoti ir užpatentuoti aerografą arba, kaip jis pavadino – “dažų purkštuvą”, neaišku. Bet faktas yra faktas, greičiausiai jį paskatino domėjimasis garinių automobilių sukonstravimu. Iki F.E. Stanley oficialiai aerografas nebuvo niekur parduodamas.

Taigi pirmasis aerografas buvo užpatentuotas JAV Newton, Massachusetts valstijoje

F.E. Stanley 1876 m. (patento Nr. 182,389) pavadinimu “dažų purkštuvas” arba “atomizer/paint distributor” originale An Improvement to the Atomizer. Aerografą išpradėjęs naudojo tik savo reikmėms, piešė paveikslus ir naudojo fotografijai retušuoti. Jo aerografas neįgavo komercinės paskirties, kadangi buvo labai nepatogus naudoti.Comments are closed.