Kontaktai:

info@airbrush.lt


12 January 2014

Komentarai:

Off
 January 12, 2014
 Off

Abner Peeler, išradėjas/1836-1895

 Juvelyras, šaltkalvis, dailininkas, ginklininkas ir išradėjas. Paprastas žmogus iš Ilinojaus pakeites žmonijos istoriją išradęs daugiau nei 100 įvairiausių mechanizmų. Žymiausias jo išradimas – rašymo mašinėlė (typewriter) seniai iki pirmojo patento šio aparato. Po 2 sav įstojimo į koledžą metė mokslus ir pasinėrė į išradimus. Be to jo senuose užrašuose buvo rasti eskizai pirmųjų pačiūžų ir riedučių, (šiuolaikinis variantas) taigi gal jis buvo pirmasis, kuris juos išrado? Na, tai istorikų darbas, o mums šis žymus savo epochoje žmogus Abner Peeler, svarbus taip pat jo žymiu išradmu – aerografu. Francis Stenley ir Abner Peeler – konkuruoja iki šiol tarp pirmųjų aerografo išradėjų, naujausiomis duomenimis vis dėl to tai buvo F. Stenley.

[ 1982 m. Peeler‘io patentai, bei patentai daugelis kitų pirmųjų išradėjų į aerografą, buvo parduoti kaip patentai vienam išradimui bet su skirtingomis konstrukcijomis ]

A. Peeler‘io aerografas

Nors išradėjo nutapyti paveikslai netapo šedevrais ir nebuvo pripažnti, kaip meno kūriniai, tačiau kai kurie iš jų tapo pirmaisiais Peeler‘io paveikslais nutapyti jo paties išradimu – aerografu, ir sukelė susidomėjimą meno kritikų, kurie su laiku pripažino aerografiją kaip naują dailės formą. 1879 m. Peeler‘is iš adatos nuo siuvimo mašinėlės, sulenkto atsuktuvo, šaukšto, senu lituotų vamzdelių ir medinių blokelių sukūrė aparatą, ir pavadino jį „dažų purkštuvu“. Be to jis sukūrė ir pirmąjį rankinį oro kompresorių, žinoma iki jo taip pat buvo naudojami handmade kompresoriai, bet būtent Peeler‘io yra artimiausias šiuolaikiniam. Taigi, savio pirmąjį pagamintą „dažų purkštuvą“, jis pardavė už 10 $, tais laikais tai buvo didelė suma.

Abner Peeler padaręs savo nuotrauką padidino ją kelis kartus ir atretušavo naudojant savo išradimą. Jo autoportretinė nuotrauka laikoma pirmąją atretušuota nuotrauka aerografu. Ilgus metus aerografas buvo laikomas tik kaip nuotraukoms retušuoti.

[ Abner Peeler sukūrė pirmąjį rankinį oro kompresorių ]

Peeler‘io „dažų purkštuvas“ buvo gan grubus, nerangus, ir nepatogus, dirbo turbo principu (dabar tokius aerografus išleidžia tik Paasche kompanija), tokiam aerografui netiko visi dažai, tarkim nitro. Peeler‘is naudojo akvarėlę savo darbams.

Abneris Peeleris buvo išradėjas, o ne verslininkas ir neturėjo pardavėjo gislelės, tad jis nusprendė parduoti išradimo patentą 1881 m. broliams Liberty&Charles Walkup už 700 $ ir plius broliai skyrė Peeler‘iui 150 $ išradimo tobulinimui (tais pačiais metais Abneris gavo dar vieną patentą „dažų purkštuvui“, kur buvo minimi Liberty and Charles Walkup kaip bendrininkai).  Abneris dirbo jiems kelis metus ir buvo materialiai užtikrintas iki gyvenimo pabaigos. Per kelis metus darbo keitėsi aerografo adatos padėtis, korpusas, buvo atliekami bandymai su įvairiais dažais bei pačio aerografo ergonomiškumu. Toliau aerografo ir aerografijos istorijoje Abner Peeler vardas siejamas su Liberty and Charles Walkup. Kaip dirbo Peeler’io aerografas? Žemiau video:Comments are closed.